Video reportažas: https://lnk.lt/video-embed/ebec38bf-1153-4327-83db-30c5e3aa4759 

Apie griežimą dantimis naktį visi yra girdėję, tačiau ar tą darome ir patys, atsakyti gali ir odontologas.

Gydytoja odontologė Gintarė Žmuidinavičienė pasakoja, kokios yra to priežastys ir kaip tai gydyti. 

G. Žmuidinavičienė teigia, kad dantų griežimas atsiranda dėl psichologinės būsenos disbalanso, dažniausiai nerimo, streso, tačiau tai gali vykti ir nuo teigiamų emocijų. Įtakos gali turėti psichoemocinę būseną veikiantys vartojami preparatai, pavyzdžiui, antidepresantai, alkoholis, rūkymas. Taip pat miego sutrikimai.

Anot G. Žmuidinavičienės, pats pirmas ženklas, kad žmogus griežia dantimis yra nudilę iltiniai dantys.

„(Pradžioje – red. past.) reikia gydyti priežastį, o ne pasekmes. Pagrindinis dalykas yra priežasties šalinimas, emocinės būsenos prižiūrėjimas, reikia stengtis nestresuoti, gerai išsimiegoti. Jeigu nepavyksta, pasekmių sumažinimui, jei nudilimas yra minimalus, galima dėvėti naktimis specialias apsaugines kapas. Jeigu dilimas yra pažengęs, reikėtų dantis atstatyti į anatominę formą, naudojant plombas ir po atstatymo dėvėti kapą“, – pasakoja G. Žmuidinavičienė.

Odontologė sako, kad yra mitas, jog vaikai turėdami kirmėlių griežia dantimis. Tai, kad vaikai griežia dantimis yra normalu, nes jie auga ir jų psichoemocinė būklė formuojasi.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė prideda, kad dantų griežimui įtakos turi netaisyklinga laikysena, raumenų tonusas, nepilnavertė mityba ir net vitaminų trūkumas.

Šaltinis: https://lnk.lt/straipsniai/205322