Dantų
balinimas
Tai procedūra, kai dantys yra pašviesinami juos veikiant specialia chemine balinamąja medžiaga (karbamido arba vandenilio peroksidu).
Tai procedūra, kai dantys yra pašviesinami juos veikiant specialia chemine balinamąja medžiaga (karbamido arba vandenilio peroksidu).
Mūsų klinikoje atliekamas dantų balinimas diodiniu H1 lazeriu – tai profesionalus ir saugus cheminis dantų balinimas, kuris pasižymi greitu bei efektyviu rezultatu, nes išbąla ne tik išorinis emalis, bet ir giliau esantis dentinas. Lazerio energijai aktyvuojant balinimo medžiagą, ši skilusi atlieka balinamąjį poveikį dančiui. Balinimas lazeriu lyginant su kitomis balinimo priemonėmis (pvz., lempa) pasižymi ypač mažu dantų jautrumo pasireiškimu, todėl vos po 1 val. vizito pacientai gali džiaugtis balta, švytinčia ir neskausminga šypsena.
Balinimas kapomis namuose – šis balinimo būdas užtrunka ilgiau (10–14 dienų), nes nėra papildomos aktyvacijos, kuri greitintų balinimo procesą, taip pat niekas neapsaugo dantenų ar emalio. Todėl balinimas namuose yra mažiau saugus lyginant su balinimu klinikoje.
Kokį balinimo būdą pasirinkti?
Pažymėtina, kad balinant dantis skirtingai, galutinis efektas bus vienodas, nes danties išbalimo laipsnis tiesiogiai priklauso nuo danties audinio struktūros, o ne nuo balinimo būdo. Skiriasi tik balinimo procedūros trukmė, trumpalaikio dantų jautrumo pasireiškimo laipsnis bei ar naudojama dantenų apsauga, ar ne.
Ofisinio balinimo pranašumai prieš balinimą namuose kapomis:
Prieš didesnes restauracines procedūras (estetinį plombavimą ar protezavimą) bei pirmą kartą balinant, geriau išbandyti klinikinį metodą, nes bus apsaugotos dantenos ir maksimaliai sumažinta jautrumo po balinimo rizika.
Kaip žinoti, kiek dantys išbals?
Efektas priklauso nuo danties audinio struktūros, todėl visų dantys bąla skirtingai. Visgi pasitaiko ir tokių situacijų, kai dėl plono emalio arba per didelio skaičiaus plombų/karūnėlių nėra žymaus efekto. Tokiu atveju apžiūros metu gydytojas informuoja, kad reikalingas kitoks dantų šviesinimo būdas (estetinis plombavimas arba laminatės).
Ar galima valgyti po balinimo procedūros?
Valgyti galima, tačiau artimiausias 24 valandas griežtai negalima dažančių maisto produktų (pvz., burokėlių, morkų, kavos, juodos ar žalios arbatos, granatų sulčių, mėlynių ir t. t.). Taip pat tokių produktų reikėtų vengti dar 2 savaites po balinimo.
Ar balinimo procedūra skausminga?
Ne, nėra. Tačiau esant padidėjusiam dantų jautrumui, balinimas sustabdomas ir neatliekamas.
Ar balinimas nekenkia?
Jeigu dantų balinimas atliekamas teisingai ir saikingai, tai yra visiškai saugi procedūra. Atlikti moksliniai tyrimai įrodė, kad esant saikingam balinimui (1–2 kartus per metus), danties audiniuose struktūrinių pokyčių po balinimo nepastebima.
Kokie pojūčiai galimi po balinimo procedūros?
1–2 dienas gali būti jaučiamas laikinas jautrumas šaltam orui.
Kiek laiko išlieka balinimo efektas?
Rezultatas priklauso nuo mitybos ir žalingų įpročių. Jeigu vartojama daug dažančių maisto produktų arba rūkoma, rezultatas bus trumpesnis.
Kada dantys nebąla?
Dantų balinimo procedūra gali būti neefektyvi, jeigu nėra likę emalio (pvz., stiprių erozijų ar nudilimų atvejais), esama plombuotų ar protezuotų dantų.
Kada balinimas nerekomenduojamas?
Dantų balinimo procedūra nerekomenduojama nėščiosioms ir žindančioms moterims, taip pat žmonėms, turintiems daug plombų ar karūnėlių priekiniuose dantyse.
Nuo kokio amžiaus galima atlikti balinimą?
Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama asmenims nuo 18 m., su tėvų sutikimu – nuo 16 m.
Neatidėliokite galimybės ir vėl gerai jaustis – registruokitės pirminei konsultacijai pas odontologą jau dabar!