Dantų šaknų kanalų
gydymas (Endodontija)
Tai infekuoto nervinio bei kraujagyslinio puraus jungiamojo audinio (pulpos) pašalinimas iš danties šaknų kanalų bei jų dezinfekavimas specialiomis priemonėmis.
Tai infekuoto nervinio bei kraujagyslinio puraus jungiamojo audinio (pulpos) pašalinimas iš danties šaknų kanalų bei jų dezinfekavimas specialiomis priemonėmis.
Dantų šaknų kanalų gydymas – tai infekuoto nervinio bei kraujagyslinio puraus jungiamojo audinio (pulpos) pašalinimas iš danties šaknų kanalų bei jų dezinfekavimas specialiomis priemonėmis, siekiant maksimaliai sunaikinti į danties vidų patekusius mikroorganizmus. Tuomet tušti ir švarūs danties šaknų kanalai užpildomi specialiu odontologiniu užpildu, siekiant užkirsti kelią tolimesniam mikroorganizmų dauginimuisi bei aplinkinių danties audinių pažeidimui. Seniau ši gydymo rūšis buvo vadinta „nervo traukimu“.
Dančiui apsaugą suteikia paviršinis kietasis danties audinys – emalis. Esant jo pažeidimams, mikroorganizmai pasiekia gilesnį danties sluoksnį (dentiną), kuris sudarytas iš mažų kanalų. Laiku nesugydžius paviršinio danties pažeidimo, mikroorganizmai mikro kanalėliais keliauja toliau, kol pasiekia vidinį danties audinį: pulpą. Tuomet prasideda pulpos bei joje esančių nervų ir kraujagyslių uždegimas, todėl yra reikalingas endodontinis šaknų kanalų gydymas.
Mūsų klinikoje dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas pasitelkiant moderniausius mašininius instrumentus bei naudojant aukščiausios kokybės odontologijoje pripažintas medžiagas.
Mūsų tikslas: be skausmo ir kruopščiai išvalyti bei užplombuoti šaknų kanalus, kad infekcija neatsinaujintų ir danties gyvavimo laikas būtų kuo ilgesnis.
Dantų šaknų kanalų gydymas gali būti atliekamas per 1–2, o kartais ir daugiau vizitų, kurių skaičius priklauso nuo infekcijos laipsnio, kanalų skaičiaus bei jų sudėtingumo. Po endodontinio gydymo labai svarbu per 2–3 sav. danties vainike įdėtą laikiną plombą pakeisti į hermetišką nuolatinę kompozitinę, siekiant maksimaliai apsaugoti dantį nuo pakartotinos infekcijos patekimo.
Pažymėtina, kad po endodontinio gydymo dantis tampa negyvas: išsausėjęs, trapus bei nebejautrus šalčiui ir karščiui, nes prarandamas minkštasis audinys (pulpa) su buvusiais skysčiais, kraujagyslėmis bei nervinėmis skaidulomis, atsakingomis už danties gyvybingumą bei jautrumą. Dėl padidėjusio danties trapumo dažniausiai po šaknų kanalų gydymo yra reikalingas danties protezavimas, siekiant apsaugoti dantį nuo ankstyvo skilimo. Dėl protezavimo reikalingumo turėtų informuoti gydytojas įvertinęs danties vainiko defekto dydį.
Per kiek vizitų atliekamas kanalų gydymas?
Priklausomai nuo infekcijos laipsnio, kanalų skaičiaus bei jų sudėtingumo, gali būti 1–2 arba daugiau vizitų.
Kokios garantijos suteikiamos po kanalų gydymo?
Deja, medicinoje garantijų suteikti negalime, nes yra labai daug faktorių, galinčių lemti vienokią ar kitokią ligos eigą:
Kada galima valgyti po kanalų gydymo?
Kadangi po šaknų kanalų gydymo paprastai pirmiausia įdedamas laikinas užpildas, kuriam reikia sukietėti apie 1 val., tiek laiko reikėtų ir nevalgyti. Jei dantis atstatytas nuolatiniu kompozito užpildu, valgyti galima iš karto.
Ar po kanalų gydymo jaučiamas skausmas?
Pirmas dienas galite jausti maudimo jausmą, nes kiekvienas organizmas į gydymą sureaguoja skirtingai. Maudimas neturėtų būti toks stiprus kaip nervų uždegimo metu, bet jei erzina, galima pirmas dienas po gydymo išgerti vaistų nuo skausmo. Taip pat gali būti jaučiamas ir jautrumas kandant, kuris kartais gali trukti net iki 6 mėn.
Kokia dantų šaknų kanalų (endodontinio) gydymo kaina?
Kaina priklauso nuo dantyje esančių kanalų skaičiaus. Apie tai informuoja gydytojas atvėręs šaknies kanalų sistemą. Vieno kanalo chemomechaninis išvalymas ir užplombavimas kainuoja 150–200 Eur. Kaina priklauso nuo kanalų sudėtingumo.
Neatidėliokite galimybės ir vėl gerai jaustis – registruokitės pirminei konsultacijai pas odontologą jau dabar!