Dantų
tiesinimas kapomis
Tai alternatyvus ortodontinio gydymo metodas daugeliu atvejų pranokstantis įprastą dantų tiesinimą breketais.
Tai alternatyvus ortodontinio gydymo metodas daugeliu atvejų pranokstantis įprastą dantų tiesinimą breketais.
Dėka sparčiai tobulėjančių technologijų šis būdas sukėlė tikrą perversmą ortodontijos srityje dėl savo patogumo, efektyvumo ir greito rezultato. Taip pat dantų tiesinimo kapomis nepastebimai galima išgydyti net sudėtingiausius netaisyklingo sąkandžio atvejus. Negana to, dėl stipriai ištobulintų 3D gydymo planavimo technologijų galima iš anksto matyti, kaip atrodys šypsena po gydymo šiam dar net neprasidėjus.
Kapos gaminamos iš medicininės paskirties skaidraus polimero, todėl yra biologiškai suderintos bei nesukelia alerginių reakcijų. Jos švelniai stumia dantis į iš anksto suplanuotą taisyklingą padėtį, kol šie išsitiesina. Kad gydymas vyktų sklandžiai, o dantys efektyviai bei saugiai judėtų teisinga kryptimi, kapos turi būti nešiojamos bent 22 valandas per parą ir keičiamos naujomis kas 10–14 dienų.
Estetika. Kapos pagamintos iš skaidraus polimero, todėl yra beveik nepastebimos aplinkiniams.
Patogumas. Nesukelia alergijų, netraumuoja burnos gleivinės, o esant svarbiam reikalui galima trumpam išsiimti.
Lengva dantų priežiūra. Dantys valomi įprastai, išsiėmus kapas, todėl neapsunkinama individuali burnos higiena.
Efektyvumas. Dėl modernių technologijų bei iš anksto suplanuoto gydymo dantys iškart stumiami į reikiamas pozicijas. Taip užtikrinamas greičiausias bei efektyviausias tiesinimo rezultatas.
Retesni kontroliniai vizitai pas gydytoją. Pakanka vieno vizito per 2–3 mėnesius.
Įprasta mityba. Valgio metu kapas rekomenduojama išsiimti, todėl galima valgyti įprastą maistą, nesibaiminant sulaužyti kapas.
Nesukelia skausmo. Kadangi kapos keičiamos naujomis kas 10–14 dienų ir dantys nuosekliai po truputį judinami reikiama kryptimi, jaučiamas tik minimalus veržimas pirmą dieną po naujos kapos užsidėjimo. Tačiau tokio užsitęsusio skausmo, koks būna po breketų paveržimo, nėra.
Iš anksto žinoma tiksli viso gydymo kaina. Patogu planuotis biudžetą ir būti ramiam, kad neatsiras papildomų išlaidų.
Išvengiama sveikų dantų rovimo ortodontiniais tikslais. Tiesinimo kapomis metodas yra paremtas tarpdančių atlaisvinimu emalio ribose, taip sukuriant vietos danties judesiui atlikti, jei jos trūksta. Tokiu būdu išvengiama sveiko danties pašalinimo reikiamai vietai sukurti.
Dantų tiesinimas kapomis tinka tik labai motyvuotiems pacientams, nes sklandžiai gydymo eigai užtikrinti svarbu jas kruopščiai nešioti 22 valandas per parą (išsiimti trumpam tik valgio metu). Neturint pakankamai motyvacijos ir vis pamirštant jas užsidėti po išsiėmimo, gydymas užsitęs ir nebus sklandus. Todėl tokie pacientai žinodami turėtų rinktis tiesinimą fiksuotais breketais, kurių negalima išsiimti.
Gydymo 3D planavimą atlieka sertifikuotų ortodontų, dantų technologų, mokslininkų ir programuotojų komanda, o visą gydymą papildomai prižiūri bei kuruoja mūsų klinikos ortodontė Donata Vileitė ir estetikos bei funkcijos specialistė odontologė Gintarė Žmuidinavičienė. Visa tai užtikrina gerus rezultatus bei aukštą gydymo kokybę. Mūsų klinikoje naudojamos Ordoline ir D‘Aligner dantų tiesinimo sistemos.
Konsultacija. Pirmo vizito metu atliekama apžiūra, įvertinamas sąkandis, aptariami paciento lūkesčiai, preliminariai įvertinama gydymo trukmė bei kaina. Jei viskas tinka, to paties vizito metu atliekamos fotografijos bei nuimami žandikaulių atspaudai tiksliam tiesinimo plano sudarymui.
Gydymo plano patvirtinimas ir kapų gamyba (aptariama su pacientu nuotoliu). Gavus sudarytą gydymo planą, matomas galutinis tiesinimo rezultatas, numatomas tiesinimui reikalingų kapų skaičius bei papildomi elementai (sagutės, elastikai ir pan.). Patvirtinus planą, užsakoma pirma dalis kapų.
Kibukų tvirtinimas, tarpdančių atlaisvinimas bei pirmo kapų rinkinio atidavimas. Kad tiesinimas būtų efektyvesnis, ant tam tikrų dantų pritvirtinami specialiūs kibukai, kurie yra beveik nepastebimi, nes spalva pritaikoma prie danties spalvos. Taip pat, esant dantų susigrūdimui, atliekamas tarpdančių atlaisvinimas specialiomis poliravimo juostelėmis, siekiant sukurti pakankamai vietos judesiui. Atiduodamas pirmas kapų rinkinys, kurį pacientas savarankiškai keičia kas 10–14 dienų.
Kontroliniai vizitai kas 2–3 mėn. Tolimesnių kapų rinkinių užsakymas ir atidavimas.
Palaikomosios kapos gamyba baigus gydymą. Kaip ir po bet kokio ortodontinio gydymo, dantys nori grįžti į buvusią netaisyklingą padėtį. Todėl siekiant ilgalaikio ir stabilaus poortodontinio rezultato, būtina retencija (dantų įtvėrimas):
Arba/ir:
Nuo kokio amžiaus galimas tiesinimas kapomis?
Dantis tiesinti kapomis galima esant nuolatinių dantų sąkandžiui (nuo 12–14 metų). Tačiau pažymėtina, jog svarstant apie tiesinimą kapomis vaikams ir paaugliams, labai svarbu įvertinti, ar vaikas tikrai turės pakankamai motyvacijos nešioti kapas 22 valandas per parą. Kitu atveju gydymas užsitęs ir nebus efektyvus. Todėl dažniausiai dėl šių priežasčių vaikams tiesinimas atliekamas breketais, kurių jie negali išsiimti.
Ar tiesinimas kapomis brangesnis už tiesinimą breketais?
Dažniausiai ne. Tiesinimo kapomis suma gali atrodyti didesnė, nes viso gydymo pilna kaina paskaičiuojama iš karto (į ją įeina gydymo planavimas, reikalingų elementų tvirtinimas, kapų rinkiniai, kontroliniai vizitai). Tuo tarpu tiesinant breketais, pirmiausia mokama už breketų klijavimą, o už visus kontrolinius vizitus (kas 4–6 savaites), breketų nuėmimą mokama papildomai. Todėl bendra galutinė suma gydymo pabaigoje neretai ženkliai siekia ar net viršija gydymo kapomis kainą.
Ar kapos gali iškristi?
Ne, kapas prilaiko ant dantų iš plombos priklijuoti kibukai, kas lemia itin gerą kapų fiksaciją.
Kodėl tiesinant dantis kapomis kartais reikalingi papildomi elementai (sagutės, elastikai, kibukai)?
Šie elementai užtikrina greitą, efektyvų bei sklandų gydymą. Be jų negalėtų įvykti tam tikri dantų judesiai, reikalingi pasiekti norimus rezultatus.
Neatidėliokite galimybės ir vėl gerai jaustis – registruokitės pirminei konsultacijai pas odontologą jau dabar!